-Magas szintű cukorfogyasztás: a magas cukortartalmú étrend növeli a glikális folyamatok sebességét, amelynek során a cukor a vérben a fehérjékkel alkotnak új molekulákat, ezek glikációs végtermékek (AGE). Az AGE hatására megsérülhetnek a szomszédos fehérjék, és ettől lehet a kollagén bázisunk száraz, törékeny, és gyengülő
.A finomított cukor sem rostot, sem ásványi anyagokat, sem proteint, sem zsírokat, sem enzimeket nem tartalmaz, csupán üres kalóriákat. Amikor az ember finomított cukrot fogyaszt, a szervezet az egészséges sejtektől kölcsönöz vitális tápanyagokat, hogy képes legyen hasznosítani a tökéletlen táplálékot. Ez a szervezet saját vitamin-, ásványi anyag- és enzimkészletének a kimerülését okozza.
- Dohányzás: sok a vegyi anyag van jelen a dohányfüstben, és ezek a károsító tényezők roncsolják a kollagént és a bőr elasztin tartalmát. A nikotin is leszűkíti a véredényeket a bőr külső rétegében, így csökkenti a szállított a tápanyagok eljutását a sejtekhez, illetve az oxigént a bőrhöz, ezáltal veszélyezteti a bőr egészségét. Ennek hatása a dohányosok arcbőrén is jól látható, mert petyhüdtebb, szürkébb.
- Napfény: az ultraibolya sugárzás, a napfény hatására a kollagén gyorsított ütemben bomlik le, így károsítja a kollagén rostokat és kóros mennyiségű elasztin képződhet. Rendellenes elasztin termelődéséhez vezet egy olyan enzim keletkezése is, amely lebontja a kollagént. A leégéstől „naphegek” is ezért alakulhatnak ki.
- Autoimmun betegségek: Egyes autoimmun betegségek létrehozhatnak antitesteket a kollagén ellen. Így mutálódhat a kollagén szintézis, nem megfelelő felépítésű kollagén fehérjéket létrehozva, amelyek nem tudják megfelelően rugalmasan tartani a kötőszöveteket, szerveket.
A tudatos táplálkozás és megfelelő életmód jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy testünk kollagén állománya megfelelő szinten és minőségben maradjon még az idősebb korban is!
Kérdéseiddel fordulj hozzám bátran!
Telefon: 20-4929333
Facebook: Katalin Kiefer
Webáruház: http://kieferkata.fillzen.com/